Wykonanie tatuażu jest niewątpliwie bolesnym doświadczeniem. W zależności od doświadczenia i umiejętności tatuażysty, lokalizacji tatuażu i oczywiście indywidualnej tolerancji na ból, można poczuć więcej niż ukłucie w czasie wykonywania tatuażu. Ale to nie znaczy, że nie można poradzić sobie z tym doświadczeniem.
Dlaczego tatuaże bolą?
Tatuowanie boli, ponieważ igła jest wbijana i wyjmowana ze skóry raz za razem, aż do czasu, gdy tatuaż jest skończony. Niektórzy ludzie opisują to odczucie jako płonący, ostry jak brzytwa ból, podczas gdy inni mogą go opisać jako uczucie jako o wiele delikatniejsze. Tak czy owak, wykonanie zarysu wzoru tatuażu jest zwykle najbardziej bolesne.
Bolesne lokalizacje tatuażu
Z powodu braku tkanek najtrudniejsze i najbardziej bolesne miejsca na tatuaż to głowa, głowa, stopa, żebra i biodro. Niektórzy ludzie zaczynają tatuowanie w tych miejscach, podczas gdy inni budują swoją odporność przed wyruszeniem w te obszary. Jest to zupełnie indywidualna kwestia. Im większy wzór, tym dłużej proces będzie trwał. Niektóre tatuaże wymagają wielu wizyt.
Tolerancja na ból
Niektórzy ludzie są po prostu lepsi w radzeniu sobie z bólem. Jeśli jest wysoka, prawdopodobnie cały proces odbędzie się bez znaczącego, intensywnego bólu. Natomiast przy niskiej, pierwszy tatuaż powinien być mały i znajdować się w dość bezbolesnym miejscu takim jak przedramię czy nogę. Im więcej ciała, tym mniej intensywne jest odczucie, więc obszary kościste, takie jak klatka piersiowa, stopa lub obojczyk, nie są najlepszym pomysłem dla ludzi o niskiej tolerancji na ból.
Nie można wykonać tatuażu osobie będącej pod wpływem narkotyków lub alkoholu, a przyjęcie leku przeciwbólowego przed tatuażem spowoduje rozrzedzenie krwi, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa. Należy radzić sobie z bólem w sposób naturalny.
Niezależnie od tego czy tatuaż boli, należy pamiętać, że tatuaże są przeznaczone do noszenia na zawsze, więc decyzja o wyborze konkretnego wzoru powinna być bardzo dobrze przemyślana.