Orbitrek, czy to naprawdę dobry sprzęt?

0
812
Orbitrek

Czy istnieje urządzenie, dzięki któremu nie tylko zaangażujesz do pracy  różne partie mięśni, ale też – w połączeniu z odpowiednio zbilansowaną – dietą zrzucisz nadprogramowe kilogramy i poprawisz kondycję? Niektórzy uważają, że to właśnie orbitrek. Z tego artykułu dowiesz się, czy to prawda i czy warto kupić orbitrek do domu.

Orbitrek do ćwiczeń – jakie daje efekty?

Orbitrek do ćwiczeń to urządzenie, które możesz wypróbować na siłowni lub postawić we własnym mieszkaniu. Regularne korzystanie z tej maszyny zwiększy twoją wytrzymałość i ogólną wydolność organizmu. Spalisz też szybko sporo kilokalorii, co ma szczególne znaczenie dla osób, które są na diecie redukcyjnej. Urządzenie to świetnie się również sprawdzi jako sprzęt do rehabilitacji po przebytych urazach (oczywiście po konsultacji z lekarzem!) oraz używane w formie zamiennika dla tradycyjnych ćwiczeń wydolnościowych (np. biegania czy joggingu).

Dzięki orbitrekowi zauważysz efekty ćwiczeń zarówno na górnych, jak i dolnych częściach ciała. Trening z jego pomocą angażuje jednocześnie ok. 90% mięśni – rąk i nóg, pleców, pośladków czy brzucha. Jeżeli jednak twoim priorytetem jest spalanie tkanki tłuszczowej, a nie sprawna rozbudowa mięśni, to wystarczy, że postawisz na trening interwałowy z udziałem urządzenia, czyli np. 20 sekund intensywnego treningu na 10 sekund odpoczynku.

Jaki orbitrek do domu warto wybrać?

Jeżeli na siłownię ci nie po drodze, warto kupić orbitrek do domu. Niektóre modele są składane, więc można je schować do wysokiej szafy, a koszty urządzenia są różne, dzięki czemu każdy znajdzie coś na własną kieszeń. Decydując się na zakup, zyskasz wielofunkcyjny sprzęt, dzięki któremu nie tylko wzmocnisz mięśnie i poprawisz kondycję, ale też możesz zmienić swoją sylwetkę – wysmuklić ją i zbudować masę mięśniową. Duży wybór orbitreków znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/sport/sprzet-fitness/orbitreki,41170103,s.

Jaki orbitrek do domu wybrać? Przede wszystkim taki, który zmieści się do pomieszczenia, w którym chcesz go ustawić. Decydując się na zakup, koniecznie sprawdź wymiary urządzenia. Kolejną istotną kwestią są jego funkcje, w tym metoda regulacji poziomu oporu. Ta może być manualna, za pomocą specjalnego pokrętła lub wbudowanego komputera. Opcja druga jest o tyle ciekawsza, że urządzenie daje ci dodatkowo wybór programu treningowego, dzięki czemu pracujesz w tempie wyznaczonym przez urządzenie. O metodzie regulacji decydują rodzaje orbitreków:

  • Mechaniczne – czyli modele sterowane manualnie, pozwalające na ustawienie oporu ćwiczeń za pomocą pokrętła. Jest to zdecydowanie najtańsza opcja wśród orbitreków, a przy tym – w dzisiejszych czasach – najmniej popularna.
  • Magnetyczne – to bardziej zaawansowana wersja, która jest znacznie popularniejsza od wersji mechanicznej. Opór wywoływany jest przez magnesy, które oddziałują na urządzenie za pomocą pola magnetycznego.
  • Elektromagnetyczne – nowoczesna, zaawansowana technologicznie opcja. W jej przypadku dostępne jest sterowanie komputerowe oraz elektroniczny wpływ na koło zamachowe. Takie urządzenia są też wyposażone we wspomniane tryby ćwiczeń, które możesz dostosować do swoich możliwości. To świetna opcja nie tylko dla profesjonalistów, ale też dla początkujących, którzy nie wiedzą, od czego zacząć swój trening.

Chcąc wybrać odpowiednie urządzenie, poza jego wymiarami i rodzajem, warto zwrócić uwagę na maksymalną wagę ćwiczącego, materiał, z jakiego wykonane jest urządzenie, wbudowane kółeczka (do wygodniejszego przestawiania), liczbę poziomów regulacji oporu oraz dodatki takie jak antypoślizgowe rękojeści czy pedały. Jeżeli jesteś fanem aplikacji mobilnych, pomyśl nad oribtrekiem wyposażonym w podkładkę na telefon, na którym możesz śledzić swój trening lub mieć pod ręką dostęp do muzyki, której możesz użyć jako podkładu do ćwiczeń.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here