Ćwiczenia oczu

0
1876

Chcąc odpowiednio zadbać o swoje oczy, aby móc cieszyć się sokolim wzrokiem przez bardzo długie lata, warto zacząć regularnie wykonywać kilka podstawowych ćwiczeń oczu. Ćwiczenia oczu mogą w znaczący sposób poprawić wzrok i wyeliminować zmęczenie naszych organów wzroku. Co więcej, małe zabiegi, które możemy sobie fundować niemalże każdego dnia oraz zawsze, kiedy tylko przyjdzie nam na nie ochota, nic nie kosztują i są banalnie proste do opanowania dla każdego zainteresowanego.

Kiedy wykonywać ćwiczenia oczu?

Ćwiczenia mające za zadanie poprawę widzenia, jak już zostało wspomniane, warto wykonywać przede wszystkim, kiedy jesteśmy bardzo zmęczeni lub też przeżywamy jakiś silny stres. W tych sytuacjach nasz organizm zawsze potrzebuje sporej dawki ukojenia. Kiedy mamy za sobą ciężki dzień, zdarza się, że widzimy przed oczami wszelkiego rodzaju plamki oraz zygzaki, a sam obraz staje się zwykle nieostry. Dolegliwości te można jednak korygować przy pomocy specjalnych ćwiczeń rozluźniających. Podobnie rzecz ma się w przypadku niektórych wad wzroku. Muszą być to jednak dość małe wady w początkującym stadium, by można je było zminimalizować samodzielnie.

Relaks przede wszystkim
Warto pamiętać, aby ćwiczenia oczu wykonywać wyłącznie wtedy, gdy jesteśmy w pełni zrelaksowani. Przed przystąpieniem do gimnastyki oka, warto więc w pierwszej kolejności wykonać kilka wdechów i wydechów, rozluźnić mięśnie karku, masując je, oraz zamknąć oczy i spróbować nie myśleć o niczym przez kilkanaście sekund. To, oczywiście, wyłącznie propozycje. Każdy sam powinien zdecydować, jakie zabiegi najlepiej na niego działają, gdy chce się rozluźnić.

Przykłady ćwiczeń oczu do codziennego stosowania
Istnieje całe mnóstwo rozmaitych ćwiczeń oczu, z czego kilka jest dość nietypowych. Do jednego z nich należy na przykład „patrzenie” z zamkniętymi powiekami w słońce, powoli poruszając głową, raz w lewo, raz w prawo. Kolejne ćwiczenie polega natomiast na wpatrywaniu się w czarny punkt. Po odpowiednio długim patrzeniu na kropkę, należy przenieść wzrok na przestrzeń wokół niej. Powinna pojawić się na niej biała kropka, będąca odpowiednikiem czarnej.
Chcąc zaś jak najlepiej wykorzystać przerwę w pracy przy komputerze, warto systematycznie odrywać od niego wzrok. Dobrym ćwiczeniem jest na przykład wpatrywanie się w przedmiot położony daleko, na zmianę z patrzeniem na rzecz, która znajduje się blisko nas. Później warto również wykonać kilka ruchów samą gałką oczną, raz w górę, raz w dół, w lewo oraz w prawo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here