Nabycie rodowego psa wymaga sporych oszczędności. Kiedy pies cieszy się wysoką rasą, to nawet szczeniak szczeniak może być sporo warty. W dzisiejszym artykule dowiesz się, czy warto jest inwestować w najdroższe psy świata.
Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/najdrozsze-psy-swiata-czy-rasa-psa-moze-byc-inwestycja/
Ile może kosztować najdroższy pies świata?
Nie tylko rasa psa decyduje o jego cenie. Bardzo ważny jest rodowód. Jest to dokument, który potwierdza pochodzenie psa oraz pozwala na prześledzenie jego linii przodków. Pochodzenie psa do konkretnej linii hodowlanej wpływa z kolei na posiadanie odpowiednich cech fizycznych i psychicznych.
Kosztowne psy mają właściwą budowę, dobre zdrowie i są o wiele mniej podatne na wszelakie choroby. Od linii hodowlanej będzie też zależeć usposobienie psa. Chodzi tutaj o skłonność do wykonywania poleceń. Hodowca, od którego kupujemy szczeniaka, ze względu na jego przynależność, może zadecydować o jego wyższej cenie.
Popularność danej rasy nie bierze się z przypadku. Psy o dużej wartości to głównie rzadko występujące gatunki. Nie spotkamy ich raczej w schroniskach czy fundacjach. Trzeba pamiętać, że takie pielęgnowanie psa może sporo kosztować. Ponadto, znaczącą rolę mają również czynniki kulturowe. W poszczególnych miejscach świata niektóre psy są bardzo cenne.
Jakie są najdroższe psy świata?
Jeden z najbardziej cenionych psów na świecie to czerwony mastiff tybetański. W 2015 był warty dwa miliony dolarów i tylko bogaci Chińczycy mogli sobie pozwolić na takiego psiaka. Bowiem dla Chińczyków ta oto rasa jest fundamentalna. W naszym kraju taki mastiff są przeważne sprzedawane za około 5 tysięcy złotych, jednak mogą być droższe w zależności od wcześniej wspomnianej, linii hodowlanej. Mastiffy Tybetańskie są to duże psy, mimo to małe rasy zdołają uzyskać wysokie ceny. Cena Toya rosyjskiego może wahać się w granicach około 10 tysięcy złotych. Inną drogą rasą jest chow-chow, który może kosztować 3-4 tysięcy złotych, tak samo jak samojedy. Również kosztowne są owczarki niemieckie. Ich cenę szacuję się na około 6 tysięcy złotych.
W wielu przypadkach zdarza się, że rasy psów są sprowadzane zza granicy, ponieważ w naszym kraju nie ma żadnego przedstawiciela danej rasy. W latach 90-tych było to bardzo powszechne. Wtedy do Polski trafiło dużo popularnych ras. Niemniej jednak za niedostępne rasy trzeba dość dużo zapłacić. Taka rasa jak na przykład bully kutta, która jest w Polsce praktycznie nieznana, a rasa Anatolijskiego psa pasterskiego jest w naszym kraju zabroniona.
Czy warto inwestować w drogie rasy psów?
Można powiedzieć, że inwestowanie w drogie rasy psy jest całkiem niezłą inwestycją. Musimy zdać sprawę, że zakup psa nie jest tylko jedynym wydatkiem. Czasami musimy udać się w wyprawę po świecie, aby zwiedzieć różne renomowane hodowle. Powinno się mieć na uwadze to, że kupno takiego drogiego psa nie zawsze kończy się powodzeniem. Jednak czy powinniśmy postrzegać psy jako dobry interes?
Nie bez powodu mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Pies przede wszystkim powinien być naszym towarzyszem, a nie przedmiotem do ,,robienia kasy’’. Niektórzy ,,psedohodowcy’’ dla pieniędzy hodują psy w okropnych warunkach. Takie postępowanie jest absolutnie zabronione i nikt nie powinien się go dopuszczać.
Zobacz też: https://www.moda.info.pl/sneakerhead-kim-jest/